Έληξε με επιτυχία ο 14ος Αγώνας προς τιμήν του Απ.Παύλου

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΝΟΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΔΗΜΟΣ ΚΟΡΙΝΘΙΩΝ

Γραφείο Τύπου

Κολιάτσου 32, 20100 ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Τηλ.: 27413-61000

Fax: 27410-71700

Κόρινθος 25/06/2012

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

 

Η ιστορική πόλη της Κορίνθου έχει το προνόμιο να είναι ανάμεσα στις πόλεις που ο Απόστολος των Εθνών Παύλος έζησε και δίδαξε τον λόγο του Ιησού Χριστού.
Γι αυτό τον λόγο, διεξάγεται κάθε χρόνο αγώνας δρόμου από τον Δήμο μας, προς τιμήν του πολιούχου της Κορίνθου που ονομάζεται «στα χνάρια του Αποστόλου Παύλου», καθώς πραγματικά οι αθλητές που λαμβάνουν μέρος σε αυτό «βαδίζουν» νοερά πάνω στα αχνάρια που άφησε ο Απόστολος των Εθνών στην περιοχή μας.
Ετσι, την Κυριακή στις 24 Ιουνίου του 2012 πραγματοποιήθηκε ο 14ος Αγώνας Δρόμου, με εκκίνηση που δόθηκε απο το Αρχαίο λιμάνι των Κεγχρεών και τερματισμό, μετά από μια διαδρομή 12 περίπου χιλιομέτρων, στην κεντρική πλατεία της Αρχαίας Κορίνθου.
Συμμετείχαν 104 άνδρες και 15 γυναίκες, απ΄ όλη την Ελλάδα, με την μικρότερη αθλήτρια να μην ξεπερνά τα 10έτη και την μεγαλύτερη να φτάνει τα 71. Καθ΄ όλη την διάρκεια της διαδρομής υπήρχε ασθενοφόρο καθώς και εθελοντές συνδημότες μας σε επιλεγμένα σημεία, που πρόσφεραν νερό και ότι άλλο χρειάζονταν οι αθλητές.
Στον τερματισμό παρευρέθηκαν πολλοί συμπολίτες μας, επισκέπτες και φυσικά η Δημοτική Αρχή που παρακολούθησαν από κοινού τους αθλητές, να επιβεβαιώνουν με την αθρόα συμμετοχή τους τη σπουδαιότητα που εκπέμπουν οι αγώνες και που χρόνο με τον χρόνο, καθιερώνεται στη συνείδηση του κόσμου αλλά και των αθλητών σαν μια ξεχωριστή θρησκευτική και αγωνιστική διαδρομή.

 



(Οι πρώτοι τερματίσαντες αθλητές στην Αρχαία Κόρινθο)

Ο Δήμαρχος Κορινθίων Αλέξανδρος Πνευματικός καλωσόρισε τους συμμετέχοντες, τους απένειμε τα εύσημα για την μαζική παρουσία τους και βράβευσε τους τρεις πρώτους αθλητές. Επίσης ευχαρίστησε όλους τους εθελοντές για την ενεργή συνεισφορά τους, που συνέβαλαν τα μέγιστα για την άρτια διοργάνωση των αγώνων, τους υπεύθυνους του Δήμου που με την εμπειρία τους βοήθησαν για την επιτυχή έκβαση της εκδήλωσης καθώς και τους αντιδημάρχους Σοφία Λέκκα και Γιώργο Φαρμάκη.
Μετά το πέρας των αγώνων όλοι οι αθλητές παρέλαβαν αναμνηστικά δώρα και μετάλλια από την Δημοτική Αρχή Κορίνθου.

 


-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΔΡΩΝ

«14ος Αγώνας Δρόμου Στα χνάρια του Αποστόλου Παύλου»


Σ.Κ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 46΄37΄΄
1 ΤΑΝΝΟΥΣ ΑΜΠΝΤΑΛΛΑ 46΄37΄΄
2 ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 46΄48΄΄
2 ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΒΛΑΣΣΗΣ 46΄48΄΄
3 ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 42΄12΄΄
4 ΜΠΕΣΣΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 46΄50΄΄
5 ΚΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 51΄37΄΄
6 ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 52΄04΄΄
7 ΕΠΙΤΡΙΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 52΄16΄΄
8 ΚΩΤΣΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 52΄39΄΄
9 ΠΑΟΥΕΡ ΑΝΔΡΕΑΣ 52΄57΄΄
10 ΓΚΡΕΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 53΄27΄΄
11 ΣΥΚΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 53΄38΄΄
12 ΣΠΑΝΟΥΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 53΄40΄΄
13 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 55΄38΄΄
14 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 55΄70΄΄
15 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 56΄00΄΄
16 ΠΙΠΕΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 56΄43΄΄
17 ΠΑΣΒΑΓΚΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 56΄50΄΄
18 ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 57΄00΄΄
19 ΚΑΡΑΦΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 57΄15΄΄
20 ΚΟΡΩΝΙΩΤΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ 57΄38΄΄
21 ΡΑΠΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 57΄42΄΄
22 ΜΕΞΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 57΄49΄΄
23 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 57΄56΄΄
24 ΜΕΡΤΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 58΄00΄΄
25 ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΤΖΑΝΗΣ 58΄20΄΄
26 ΣΤΡΟΦΥΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 58΄32΄΄
27 ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 58΄32΄
28 ΠΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 58΄45΄΄
29 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 58΄50΄΄
30 ΜΕΞΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 59΄00΄΄
31 ΔΑΣΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 59΄10΄΄
32 ΠΑΣΤΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 59΄41΄΄
33 ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 59΄56΄΄
34 ΖΕΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.00΄16΄΄
35 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.00΄19΄΄
36 ΛΑΓΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.00΄32΄΄
37 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.00΄44΄΄
38 ΓΕΩΡΓΑΤΖΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1.00΄49΄΄
39 ΣΙΑΤΕΡΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.02΄00΄΄
40 ΣΚΟΥΠΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.03΄00΄΄
41 ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.03΄25΄΄
42 ΚΑΡΑΧΟΝΤΖΙΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.04΄48΄΄
43 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 1.04΄59΄΄
45 ΚΟΚΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.05΄00΄΄
46 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.05΄55΄΄
47 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.06΄13΄΄
48 ΧΡΥΣΟΥΛΑΣ ΚΙΜΩΝ 1.06΄18΄΄
49 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.06΄34΄΄
50 ΚΟΥΦΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.06΄44΄΄
51 ΦΙΛΗΣ ΒΛΑΣΗΣ 1.07΄12΄΄
52 ΠΟΥΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1.07΄57΄΄
53 ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.08΄00΄΄
54 ΛΙΟΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.08΄05΄΄
55 ΤΖΑΒΕΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1.08΄15΄΄
56 ΔΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.09΄15΄΄
57 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.09΄17΄΄
58 ΚΑΛΟΠΑΣΤΑΣ 1.09΄30΄΄
59 ΜΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.09΄49΄΄
60 ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.10΄00΄΄
61 ΤΣΙΡΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.10΄11΄΄
62 ΠΟΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 1.10΄20΄΄
63 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.10΄30΄΄
64 ΜΠΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.10΄35΄΄
65 ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΕΤΡΟΣ 1.10΄35΄΄
66 ΡΕΜΟΥΝΔΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.10΄49΄΄
67 ΣΥΝΤΕΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.12΄49΄΄
68 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.13΄15΄΄
69 ΔΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.13΄40΄΄
70 ΤΣΙΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.13΄42΄΄
71 ΣΥΡΕΓΓΕΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1.13΄45΄΄
72 ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.14΄07΄΄
73 ΤΑΜΠAΧΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.14΄30΄΄
74 ΒΥΡΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.14΄35΄΄
75 ΒΑΤΟΥΣΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1.14΄35΄΄
76 ΚΙΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.14΄58΄΄
77 ΠΛΑΣΣΑΡΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ 1.15΄10΄΄
78 ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1.15΄30΄΄
79 ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1.16΄12΄΄
80 ΚΟΥΡΚΑΦΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 1.16΄20΄΄
81 ΣΚΟΥΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.17΄00΄΄
82 ΝΟΣΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.17΄08΄΄
83 ΚΑΛΥΒΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.17΄15΄΄
84 ΛΕΓΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.19΄00΄΄
85 ΓΙΟΒΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1.20΄31΄΄
86 ΒΑΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1.20΄34΄΄
87 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΗΣ 1.20΄42΄΄
88 ΣΙΑΒΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.20΄53΄΄
89 ΤΕΚΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.23΄33΄΄
90 ΛΑΤΣΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1.24΄00΄΄
91 ΓΙΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1.25΄00΄΄
93 ΧΩΡΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1.25΄00΄΄
94 ΛΟΥΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.26΄00΄΄
95 ΓΕΩΡΓΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1.27΄15΄΄
96 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΑΚΩΒΟΣ 1.27΄58΄΄
97 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.28΄55΄΄
98 ΛΕΚΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1.29΄00΄΄
99 ΔΕΝΑΤΣΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1.29΄10΄΄
100 ΒΥΡΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.29΄30΄΄
101 ΝΟΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.30΄11΄΄
102 ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝ/ΟΣ 1.32΄06΄΄
103 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1.34΄00΄΄
104 ΠΑΠΑΔΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1.34΄02΄΄
105 ΚΡΑΣΟΠΟΥΛΑΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 1.34΄05΄΄
106 ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1.35΄50΄΄
107 ΚΟΥΡΚΑΦΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 1.39΄20΄΄
108 ΔΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.39΄20΄΄
109 ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΜΑΝΑΣΗΣ 1.50΄00΄΄

 


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σ.Κ. ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΤΑΡΦΑ ΠΕΓΚΥ 58΄00΄΄
2 ΠΑΝΤΑΖΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1.05΄59΄΄
3 ΡΑΦΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1.08΄08΄΄
4 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1.08΄15΄΄
5 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1.11΄30΄΄
6 ΓΙΑΤΣΟΥ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ 1.17΄00΄΄
7 ΤΖΙΑΤΖΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1.22΄23΄΄
8 ΠΑΝΤΑΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1.34΄25΄΄
9 ΑΓΓΙΣΤΡΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1.39΄20΄΄
10 ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ 1.41΄00΄΄
11 ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ 1.50΄55
12 ΒΟΥΔΡΗ ΓΙΟΥΛΑ 1.50΄59΄΄
13 ΤΖΑΜΑΛΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1.57΄00΄΄
14 ΤΣΑΚΩΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΤ.ΠΕΡΙΠΑΤΗΤΡΙΑ
15 ΤΣΑΚΩΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΑΤ.ΠΕΡΙΠΑΤΗΤΡΙΑ

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ
14ος Αγώνας Δρόμου «Στα χνάρια του Αποστόλου Παύλου»


ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΙ – ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Σ.Κ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΙΚΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΤΖΑΝΑΒΑΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ 43 ΕΦΥΡ.ΟΚΥΠΟΔΕΣ
1 ΤΑΝΝΟΥΣ ΑΜΠΝΤΑΛΛΑ 37 ΣΥΛ.ΔΡ.ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
2 ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 30 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ
2 ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΒΛΑΣΣΗΣ 38 ΤΕΛΜΙΣΣΟΣ
3 ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 38 ΕΦΥΡ.ΟΚΥΠΟΔΕΣ



ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΠΡΩΤΕΣ – ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


Σ.Κ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΙΚΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΣΤΑΡΦΑ ΠΕΓΚΥ 30 ΕΦΥΡ.ΟΚΥΠΟΔΕΣ
2 ΠΑΝΤΑΖΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 15 ΑΡΧΑΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΣ
3 ΡΑΦΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 31 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ

ΚΑΤ.ΗΛΙΚ. Σ.Κ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΙΚ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
30-39 1 ΚΕΦΕΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 30 ΧΙΛΙΟΜΟΔ
40-49 1 ΜΠΕΣΣΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 43 Γ.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ
50-59 1 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 53 ΑΝΕΞΑΡΤ.
60 & άνω 1 ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 61 ΑΠΟΛΛΩΝ Δ.ΑΤΤ.

 

ΚΑΤ.ΗΛΙΚ. Σ.Κ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΙΚ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
30-39 1 ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 39 ΑΝΕΞΑΡΤ.
40-49 1 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 42 ΑΝΕΞΑΡΤ.
50-59 1 ΤΖΙΑΤΖΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 50 ΑΝΕΞΑΡΤ.
60 & άνω 1 ΤΣΑΚΩΝΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 71 ΕΦΥΡ.ΟΚΥΠΟΔΕΣ

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΙΚΙΑΣ


ΝΕΟΤΕΡΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ
Σ.Κ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΙΚΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΝΟΣΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 12 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ


ΝΕΟΤΕΡΗ ΑΘΛΗΤΡΙΑ
Σ.Κ. ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΗΛΙΚΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1 ΠΑΝΤΑΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 10 ΑΡΧΑΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΣ

 

Leave a Comment